הדברת מכרסמים

המכרסמים הם יונקים צמחוניים שמאופיינים בשיניהם הארוכות שמתחזקות ומתארכות עם הזמן המשמשות גם לחפירה ולא רק לאכילה. למכרסמים חוש ראייה חלש אבל הם פוצו בחוש טעם מפותח, מה שעושה את טכניקת הדברת מכרסמים בעיתיים הודות לכימיקלים שקיימים ברעלים אשר דוחים אותם מלהמשיך לאכול .

המכרסמים גורמים הרבה נזקים לאדם, אחד מהם הוא בענף החקלאות. המכרסמים רואים בשדות החקלאות של האדם כגן עדן של מזון. הנזק השני שגורמים המכרסמים הוא המחלות והטפילים שהם מביאים איתם. 

 לבסוף הנזק שהופך את שהותם לבלתי נסבלת הוא כרסום רהיטים וכל עבודה אשר עשויים מעץ וגרוע מכך לחרסם דרך קירות ומבנים ליצור לעצמם מחילות. הדבר האחרון שנרצה הוא שמכרסם יהיה דייר קבוע בבית שלנו.

משפחת העכבריים, שעימה נמנים העכבר והחולדה, היא הגדולה במשפחות של סדרת המכרסמים ושל היונקים כולם ויש בה כ-80 סוגים וקרוב ל-400 מינים, הנפוצים ברוב חלקי העולם דברים המשפיעים על הדברת עכברים. עכבר הקציר החי באירופה הוא הקטן במשפחה, ומשקלו 5 גרמים בלבד , מין חולדה החיה בפיליפינים היא הגדולה בבני המשפחה ומשקלה מגיע ל-1.5 קילוגרם . 

אחת הדרכים להדברת עכברים היא דרך המזון, מזונם של העכברים מגוון: זרעים, פרות ושאר חלקי צמחים, אך גם חרקים, שלשולים וחלזונות יבשה. עכברים החיים בסביבת האדם אוכלים ממזונותיו ומסבים לו נזקים קשים: הם מזהמים מצרכי מזון בבתים ופוגעים בתבואה שבאסמים ובירקות הגדלים בשדה ולכן הדברה נגד עכברים היא דבר כה מבוקש .

מכרסמים

ישנם שלושה זנים עיקריים הנפוצים בארצנו:

אורך גופו 7-8 סנטימטרים, אורך זנבו כאורך גופו ושמקלו עד 14 גרם. הוא נפוץ בכל חלקי הארץ וחי במחילות שהוא חופר בקרקע, בדרך כלל בקרבת משכנו של האדם. הוא פעיל בעיקר בלילה, וביום הוא נחבא במחילתו. 

היערון הוא עכבר קטן ואפור, החי בחרשים בגליל, בכרמל, בהרי יהודה ובחרמון. שלושת מיניו המצויים בארץ הם יערון גדול, יערון קטן ויערון צהוב-הצוואר. שלושתם אינם חודרים לישובי האדם ולבתיו, ולכן הדברת עכברים כאלה מתרחשת לעיתים יותר רחוקות.

הקוצן הוא עכבר קטן, שצבעו חום-זהוב והוא נפוץ באזורי סלעים בארץ. חלק משערות גבו הפכו לקוצים, וזה מקור שמו. הקוצן המצוי נפוץ בכל הארץ, ואילו הקוצן הזהוב – רק באזורי המדבר. שניהם חודרים למשכנות האדם ולכן מוכרים טוב לחברות הדברה נגד עכברים.

 

לאחר תחקור הלקוח אנחנו מחליטים לגבי אופן הטיפול הדברת עכברים יש אפשרות למלכודות מאוד איכותיות ללכידה יש מקרים שנשתמש ברעל וגם במלכודות הכל תלוי ברמת הנגיעות ,באזור המגורים ובאיזה קומה הדירה.

ישנם שני מינים של חולדות, חולדת החוף וחולדה מצויה. 

גוף החולדה מצויה מוארך ודק.בעל זנב ארוך יותר מאורך הגוף והראש גם יחד, אוזניים ועיניים גדולות, אף מחודדות.

גוף חולדת החוף גס ומסורבל. בעל זנב קטן יותר מאורך הגוף והראש גם יחד, אוזניים ועיניים קטנות, אף פחוס.

לכל מין יש יכולות שונות ודפוסי התנהגות שונים, ולכן חשוב לזהות באיזה מין מדובר כדי לבצע הדברה בצורה יעילה. 

הנזקים שלה :

מחלת הדבר מועברת ע"י נשיכת החולדה או מגע עימה (המחלה גורמת להתנפחות בלוטות הלימפה בגוף ולשטפי דם ועלולה לחדור לאיברים פנימיים בשלב מתקדם יותר) ומחלת הטיפוס המוריני שמועברת ע"י פרעוש החולדה, במגע עם החולדה.

*  כרסום מזון בארונות המטבח.

*  הרס של רהיטים או חפצים בבית.

*  נזק לכבלי החשמל (וכתוצאה מכך הפסקות חשמל בבניינים או במפעלים ושרפות).

בהדברת חולדות יש כמה אפשרויות, ולכן חובה להתייעץ עם מומחה כדי לקבוע מה הכי מתאים לכל מצב. 

לאחר שהתבצע הזיהוי של החולדה ועוד נתונים ע"י המומחה, יקבע המומחה את שיטת הפעולה היעילה ביותר.

ישנן מספר שיטות של הדברת חולדות:

*  פיזור רעלים במקומות שבהם מסתתרות החולדות כגון ביובים, ארונות חשמל וכד' – בתוך תיבות האכלה המיועדות למכרסמים(חשוב שיעשה ע"י מומחה כדי שלא לסכן בני אדם)

* פיתיונות מורעלים.

*  מלכודות קפיץ.

*  מלכודות דבק.

חברת רשת הדברה נותנת פתרונות הדברה חכמים ויעילים לכל סוגי המזיקים והחרקים. משרדי החברה ממוקמים בראשון לציון , אך החברה נותנת שירות בכל אזור המרכז, השרון , ירושלים והסביבה , אזור השפלה והדרום ..
לחברת רשת הדברה נסיון וידע בטיפול במזיקים בבתים פרטיים, רבי קומות, משרדים ומסעדות. אנו מתמחים בפתרונות הדברה חכמים, שיעזרו לכם להיות שקטים לטווח ארוך!