הדברת תיקנים

הדברת תיקנים בצורה יעילה חשובה מאוד מאחר שהתיקנים הנם מזיקים שיכולים לגרום לנזקים ולבעיות בריאות (וזאת מלבד תחושת הגועל מהמראה שלהם…).  הם יכולים להעביר מחלות עקב הימצאותם בביובים ובפחי אשפה. האבק שנוצר על ידי נשלים –העור – של התיקן, תיקנים מתים והצואה שלהם יכולים להחמיר אלרגיות , במיוחד בילדים ואנשים רגישים . .

הדברת תיקנים בשיטת "עשה זאת בעצמך" הנה חסרת יעילות מכמה סיבות. ראשית, מקקים (ג'וקים, תיקנים) יודעים טוב טוב איך להתחבא. וגם אם כבר הצלחתם לתפוס אחד או שניים בעזרת חומרי ריסוס ביתיים, הרי שהביצים שלהם מוגנות מאותם חומרים. לכן ללא הציוד מיוחד, החומרים הנכונים והידע, הדברת תיקנים עצמאית יכולה להיות קרב אבוד.

כאשר מדברים על הדברת תיקנים, חשוב לזהות את הסוג שבו רוצים לטפל בכדי שההדברה תהיה אפקטיבית.

ישנם שלושה זנים עיקריים הנפוצים בארצנו:

זהו התיקן הנפוץ ביותר כאשר מדובר בהדברת תיקנים בבתים פרטיים. הם יכולים להגיע לאורך של כ-5 ס"מ, וצבעם חום אדמדם. לתיקנים מסוג זה יש כנפיים חזקות והם יודעים לעוף. הם חובבי לחות וחום, ונמצאים במקומות בהם ניתן למצוא מזון כגון המטבח, פח האשפה, ביוב ומחסני מזון. הם יכולים לחיות עד גיל שנתיים. סוג זה נכנס הביתה במספר דרכים – דרך פתחי אוורור, סדקים, צינורות ביוב חלונות או פשוט דרך הדלת…

הוא נפוץ יותר בעסקים ובתעשיית המזון. סוג זה קטן יותר, באורך של  עד 1.5 ס"מ, וצבעו חום בהיר. זן זה של תיקנים מאוד אוהב מקומות חמים ואפשר למצוא אותם מאחורי תנור האפייה, המיקרו, מנוע המקרר, ובכלל מנועים של כל מכשירי החשמל הנמצאים במטבח. סוג זה יכול להיכנס לבית דרך מזון נגוע או מכשירים נגועים. לתיקן הקטן הזה יש יכולת הישרדות מדהימה, ולכן חייבים לטפל בו בהדברה מיוחדת אחרת הוא יתרבה במהירות עצומה ויהיה צורך במספר הדברות.

מאוד קל להתבלבל בינו לבין התיקן הגרמני כיוון שגודלם זהה, אך ההבדל הוא בצבע ובפסים שיש לו לרוחב הגב. בניגוד לאחיו, התיקן הגרמני, שנמצא בעיקר במטבח, את תיקן הפסים יתכן שתמצאו בכל הבית, בכל הארונות. לכן, הטיפול בתיקן הפסים יהיה שונה מהטיפול באחיו האמריקאים והגרמנים. בתיקן הפסים שעלול להימצא בכל הבית הטיפול יעשה בכל הבית אך ע"י ג'ל – מה שאומר שלא צריך לפנות את כל הארונות. חשוב מאוד לזהות את סוג התיקן כאשר מזמינים הדברה כיוון שכל סוג של תיקנים פועל בצורה שונה ולכן צורת הטיפול בו היא שונה.

הדברת התיקנים ע"י חברת הדברה מוסמכת תיעשה ע"י שימוש בחומר הדברה מיוחד, ג'ל להדברה וריסוס. הדברה זו מטפלת לא רק בתיקנים הבוגרים, אלא גם מונעת את התפתחות הביצים אותם מטילה נקבת התיקן על צירי ארונות המטבח ובעוד מקומות מסתור. ההדברה אינה מצריכה פינוי של השטח. מומלץ לבצע ריסוס בבית אחת לשנה, ובבתי עסק העוסקים בתחום המזון אחת לחודש.

ישנן עוד מספר פעולות שיסייעו לכם למניעת ג'וקים

הפעולות הבאות יעזרו לכם ולנו לפתור את הבעיה באופן שיפגע בצורה מינימלית בבריאותכם ובסביבה:

*  הרחקת שאריות מזון וניקיון כללי של הבית

*  סגירת פתחים כמו דלתות וחלונות כאשר אינם בשימוש, התקנת רשתות

*  סתימת סדקים

*  שטיפת צנרת הניקוז

*  ריקון הפח לעתים קרובות

חברת רשת הדברה נותנת פתרונות הדברה חכמים ויעילים לכל סוגי המזיקים והחרקים. משרדי החברה ממוקמים בראשון לציון , אך החברה נותנת שירות בכל אזור המרכז, השרון , ירושלים והסביבה , אזור השפלה והדרום ..
לחברת רשת הדברה נסיון וידע בטיפול במזיקים בבתים פרטיים, רבי קומות, משרדים ומסעדות. אנו מתמחים בפתרונות הדברה חכמים, שיעזרו לכם להיות שקטים לטווח ארוך